Dodano: 2019-11-16, XXXIII Niedziela Zwykła 17.11.2019

XXXIII Niedziela Zwykła – 17.11.2019 r.

Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na Poznańskie Seminarium Duchowne.

Dziś III niedziela listopada. Modlimy się za naszą Parafię, w intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów. Składka przeznaczona jest na dalsze prace remontowe w naszej Parafii, szczególnie ołtarza M.B. Szkaplerznej.

Dziś gościmy kleryków z Obry, którzy tradycyjnie rozprowadzają kalendarze misyjne jako cegiełkę na pomoc misjom!

Kościół obchodzi dziś także Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie”. Papież Franciszek apeluje o naszą wrażliwość na biednych, ubogich, ludzi starszych i będących w potrzebie. Tą wrażliwość chrześcijanin powinien mieć na co dzień, nie tylko z okazji świąt, czy organizowanych okolicznościowych zbiórek. Bądźmy pełni miłości i dobroci dla tych którzy są w potrzebie.

Dziękuję Paniom, które zapisywały msze św. na 2020 r. Podobnie jak w tym roku, jeżeli będzie taka potrzeba, będę przyjmował też drugą intencję, ale dopiero, kiedy będą zajęte msze św. o g. 18.00. Zawsze na bieżąco można zamawiać intencje na środy na msze św. zbiorowe. Proszę też Parafian, o zwrócenie uwagi, jeżeli przez pomyłkę jest źle wypisana intencja, to proszę zgłosić to do poprawienia, i odpowiednio wcześniej podać intencję jeżeli jest tylko rezerwa! Ponawiam moją prośbę o uregulowanie wszystkich zaległych odprawionych mszy św.

Za tydzień przypada ostatnia niedziela roku kościelnego Niedziela Chrystusa Króla. Za dwa tygodnie 01.12. rozpoczyna się Adwent. W tym roku w tą I niedzielę adwentu rozpoczną się rekolekcje dla dzieci szkolnych, które poprowadzą Siostry Służebniczki.

W tym tygodniu w liturgii w piątek 22.11. wspominamy św. Cecylie patronkę muzyki i chórów kościelnych.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować Państwu Michnikowskim, którzy podjęli trud odnowienia Figury Matki Bożej przy ul. Stradyńskiej, oraz wszystkim którzy na tym etapie dołączyli się do tego dzieła, szczególnie Panu Rafałowi Wojtkowiakowi za zrobienie nowego oświetlenia. Prace są jeszcze nie skończone. Bardzo zachęcam do włączenia się by tą figurę i otoczenie pięknie odnowić, gdyż właśnie tutaj będziemy witać obraz M.B.Częstochowskiej podczas nawiedzenia.

Przewodnik Katolicki, „Miłujcie się” - do nabycia ze stoliczka.

Zm. ks. abp. Juliusz Paetz – ordynariusz poznański w latach 1996-2002. Wieczny odpoczynek …