Dodano: 2019-10-19, XXIX Niedziela Zwykła 20.10.2019

XIX Niedziela Zwykła – 20.10.2019

Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Natomiast dzisiaj przed kościołem dzieci ze S.K.Caritas rozprowadzają papieskie kremówki. Bardzo serdecznie zachęcam do nabycia!

Dziś III niedziela miesiąca. Modlimy się za naszą Parafię, w intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów. Składka przeznaczona jest na dalsze prace remontowe w naszej Parafii. Prace przy ołtarzu posuwają się sprawnie, a konserwatorzy zapewniają, że do końca roku będzie gotowy.

Także dzisiejsza niedziela rozpoczyna tydzień misyjny w Kościele pod hasłem: „Ochrzczeni i posłani” Tegoroczna niedziela misyjna przepada jak zawsze w październiku, który w tym roku papież Franciszek ogłosił nadzwyczajnym miesiącem misyjnym, troski o dzieło misyjne Kościoła i misjonarzy. Za tydzień na zakończenie tego tygodnia będziemy zbierać ofiary na misje.

Trwa październik – miesiąc różańca św. Bardzo serdecznie zachęcam do jak najliczniejszego udziału w nabożeństwach różańcowych i dzieci i dorosłych.

Dziękuję wszystkim zaangażowanym, za wczorajsze bieżące porządki na cmentarzu. Dziękuję naszym strażakom za wczorajszą akcję usunięcia suchych drzew z cmentarza i wszystkim Panom którzy pomagali w tym!

Informuję Parafian, że 1.11. w tym roku przypada w piątek. W naszej Parafii msze św. będą: w Kościele o g. 8.00 i 9.30, a na cmentarzu o g. 13.00. Okazja do spowiedzi przed Wszystkimi Świętymi będzie w środę 30.10. od 17.30 do 19.00 – w czasie różańca, i nowenny. Będzie to też spowiedź przed I piątkiem miesiąca, który przypada 1.11.

Przy tej okazji kilka przypomnień:

- jeżeli ktoś planuje likwidacje grobu – skopanie go - winien to zgłosić, by odnotować to w księgach i systemie informatycznym cmentarza.

- stawiając nowy pomnik należy to zgłosić w biurze parafialnym.

- pragnąc zachować miejsce na pochówek na przyszłość w konkretnym miejscu, należy to bezzwłocznie zgłosić w biurze parafialnym i dokonać odpowiedniej rezerwacji.

- przypominam także o przedłużeniu pokładnego po upływie 20 lat od ostatniego pochówku.

- prośba o segregacje śmieci i wrzucanie ich do odpowiednich pojemników.

Do specjalnej skrzynki wystawionej pod chórem będzie można wrzucać jednorazowe wymieniani z okazji dnia Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Proszę o zaznaczenie z jakiej wioski są wymienianki, by później w wyznaczonym dniu modlić w intencji tych zmarłych, oraz o wyraźne wypisywanie imion i nazwisk zmarłych. Kartki na wymienianki można sobie zabrać ze stoliczka pod chórem.

UWAGA! Kandydaci do bierzmowania!

Kolejne spotkanie po dla kandydatów do bierzmowania będzie w piątek 25.10. Zapraszam na mszę św. o g.18.00 na wspólny różaniec i spotkanie! W tym dniu różaniec będzie po drugiej mszy św.

W dzisiejszą niedziel doroczne liczenie wiernych w kościołach w Polsce.

Przewodnik Katolicki, „Miłujcie się” - do nabycia ze stoliczka.