Dodano: 2019-09-14, XXIV Niedziela Zwykła 15.09.2019

XXIV Niedziela Zwykła – 15.09.2019

Dziś na zakończenie tygodnia wychowania obchodzimy Niedzielę Środków Masowego Przekazu pod hasłem: „Wszyscy tworzymy jedno” (Ef 4,25). Od wirtualnych wspólnot społecznościowych do wspólnot ludzkich. Przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki – patrona Polski i młodzieży, którego wspomnienie będziemy obchodzić w środę, zachęcam do modlitwy za dziennikarzy i wszystkich związanych z mediami o rzetelną sumienną pracę na rzecz przekazywania prawdy i budowania dobra. Intencja chyba szczególnie aktualna na dzisiejszy czas!

W III niedzielę miesiąca, która dziś przypada modlimy się w int. naszej Parafii, prac remontowych, dobrodziejów, a składka przeznaczona jest na dalsze prace remontowe w naszej Parafii.

UWAGA! Rodzice dzieci I-Komunijnych!

Pierwsze spotkanie z rodzicami dzieci kl.III, I-Komunijnych będzie w wtorek 17.09. Zapraszam na mszę św. o g.18.00 i potem spotkanie! Proszę o obecność wszystkich rodziców!

UWAGA! Kandydaci do bierzmowania!

Pierwsze spotkanie po wakacyjne dla kandydatów do bierzmowania będzie w piątek 20.09. Zapraszam na mszę św. o g.18.00 i spotkanie!

Katecheza przedmałżeńska dla narzeczonych odbędzie się w farze Wolsztyńskiej w dn. 23.09.-27.09.2019r. Początek 23.09. o g. 19.00.

W środę 18.09. kiedy wspominamy św. Stanisława Kostkę, przypada rocznica męczeńskiej śmierci Bł. Ks. Józefa Kuta, byłego proboszcza z Gościeszyna, który zginął w obozie koncentracyjnym w Dachau.

We wtorek 17.09. przypada 80 r. agresji sowieckiej na Polskę! W tym dniu będziemy się modlić za wszystkich pomordowanych, więzionych i zamęczonych przez system komunistyczny, zwłaszcza tych których pochówku i grobów do tej pory nie odnaleziony.

UWAGA! Chłopcy którzy chcieli by zostać ministrantami!!!

Kandydaci na ministrantów proszę by zgłosili się do ks. proboszcz.

Przewodnik Katolicki, „Miłujcie się” - do nabycia ze stoliczka.