Dodano: 2019-08-31, XXII Niedziela Zwykła 01.09.2019

XXII Niedziela Zwykła – 01.09.2019

Dziś nasza Parafia przeżywa doroczny odpust ku czci św. Bartłomieja Ap. głównego patrona naszego kościoła i Parafii. Sumę odpustową w tym roku odprawi o g. 12.00 O. Karol Bucholc OMI. – nowy proboszcz parafii w Obrze. Podczas tej mszy św. zostanie poświęcona tablica pamiątkowa upamiętniająca 100 r. Powstania Wielkopolskiego, a zwłaszcza żołnierzy i cywilów z naszego terenu i Parafii, którzy walczyli o wolną Polskę. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich Parafian, wraz z całymi rodzinami na to doroczne święto Parafii. Bardzo proszę o udział w procesji odpustowej wszystkie poczty sztandarowe  i feletrony, dziewczynki sypiące kwiatki, Panów do baldachimu i Panów z Bractwa św. J.Nepomucena. Po mszy św. jak co roku będzie można uczcić relikwie św. Bartłomieja!

SERDECZNIE ZAPRASZAM!!!

Dziś 1.09. przypada 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. Podczas każdej mszy św. modlimy się za wszystkich poległych, pomordowanych w czasie wojny; a także za pomordowanych kapłanów, zakonników i siostry zakonne. Proszę Was także o modlitwę w intencji pokoju na świecie i zgody miedzy narodami.

Jutro w poniedziałek 02.09. rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Plan rozpoczęcia roku szkolnego w naszych szkołach jest następujący:

- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kębłowie:

poniedziałek 02.09. g. 8.00 – msza św. na rozpoczęcie w kościele; potem rozpoczęcie w szkole.

- Szkoła Podstawowa w St.Widzimiu:

poniedziałek 02.09. g. 8.30 – rozpoczęcie na sali wiejskiej

wtorek 03.09. o g. 8.00 msza św. na rozpoczęcie w sali wiejskiej.

Dzieci z kl. 1 proszę by przyniosły na mszę św. nowe tornistry i przybory szkolne do poświęcenia.

W nowym roku szkolnym życzę wszystkim dzieciom, młodzież, nauczycielom, wychowawcom, katechetom i rodzicom obfitych łask Bożych, opieki Matki Najświętszej oraz wielu sukcesów w nauce, zdobywaniu wiedzy, a także pogłębiania swojego życia duchowego na wartościach chrześcijańskich.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży będzie w piątek 6.09.

- od g.15.00 do 16.00 dla dzieci z wiosek,

- od g.16.00 do 17.00 dla dzieci z Kębłowa.

Msza św. z nabożeństwem do Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o g. 8.00. Bardzo proszę rodziców, by dopilnowali, aby dzieci i młodzież były u spowiedzi i komunii św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

W przyszła niedzielę 8.09. przypada święto Narodzenia N.M.P. – Matki Bożej Siewnej. Z tej okazji na mszy św. o g.11.00 będzie poświęcenie ziarna siewnego na tegoroczne zasiewy. Zachęcam do przyjścia na mszę św. i przyniesienia ziarna. Niech Pan Bóg pobłogosławi ziarno i pracę rolników, by wydało plon obfity, a Matka Boża miała nas wszystkich zawsze w swojej opiece.

Od jutra msze św. wieczorne będą o g. 18.00; dodatkowa 17.30. Biuro Parafialne czynne od wtorku do piątku po wieczornej mszy św.

Przewodnik Katolicki, „Miłujcie się” - do nabycia ze stoliczka.