Dodano: 2019-06-29, XIII Niedziela Zwykła 30.06.2019

XIII Niedziela Zwykła – 30.06.2019r.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim za wspólne przeżycie oktawy Bożego Ciała. i uczczenia Najśw. Serca Pana Jezusa, a także za tak liczny udział i zaangażowanie po mimo wysokich temperatur! „Bóg zapłać”

Od wczoraj trwają VIII Spotkania Folklorystyczne na Ziemi Wolsztyńskiej. Dzisiaj o godz.11.00 zespoły będą uczestniczyć we mszy św. w kościele w Kębłowie, a o godz. 14.30 wystąpią na rynku w Wolsztynie.Serdecznie zapraszamy!!!

W przyszłą niedzielę 07.07. nasza Parafia pielgrzymuje do Matki Bożej Wieleńskiej. Rano o g. 5.00 z kościoła ruszy tradycyjna piesza pielgrzymka do Wielenia. O g.10.00 odprawię mszę św. w sanktuarium dla naszych pielgrzymów i w int. całej naszej parafii.

W związku z tym tutaj w kościele w przyszłą niedzielę msze św. będą: o g. 8.00 i 17.00. Zachęcam do pójścia, czy pojechania na doroczny odpust. Powrót pielgrzymów przewidziany jest ok. g. 18.00 na koniec mszy św. w kościele. Zachęcam do wyjścia na drogę, by przywitać powracających pielgrzymów a później na chwilę modlitwy w kościele. Proszę tradycyjnie Panów, Panie i młodzież o zaangażowanie się w przygotowanie pielgrzymki, poprowadzenie jej, a także modlitw i śpiewów.

Od 3-15 lipca idzie 85 Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, pod hasłem: „Z Maryją w nowe czasy”. Informacje i zapisy na stronie internetowej pielgrzymki. www.poznanskapielgrzymka.pl.

Objazd chorych po domach, będzie w środę 03.07. od g.8.30 – proszę zgłaszać chorych do objazdu.

Od poniedziałku 01.07. msze św. w tygodniu przesuwamy na g.19.00; dodatkowa o g.18.30. W soboty msza św. już z niedzieli o g.18.00.

W tym tygodniu przypada I-piątek miesiąca. Ponieważ spowiedź dla dzieci i młodzieży była na zakończenie roku szkolnego dlatego okazja do spowiedzi będzie przed ranną i wieczorną mszą św. Msza św. z nabożeństwem do Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o g. 8.00 i 19.00.

Informacje dla Parafian.

- Za dwa tygodnie w niedz. 14.07. odpust Matki Bożej Szkaplerznej. Uroczystą Sumę odpustową z procesją wokół Kościoła, odprawi Ojciec Oblat  z Obry, o godz. 11.00. W czasie tej mszy św. dzieci, które w tym roku przystąpiły do I komunii św. zostaną przyjęte do szkaplerza.

- Informuję też Parafian, że pod koniec lipca i na początku sierpnia z powodu urlopów i braku zastępstw msze św. w tygodniu będą tylko w środę oraz w sobotę i w niedzielę. Intencje zarezerwowane na ten termin będą dołączone do środowej nowenny lub zainteresowanych proszę o kontakt w celu przesunięcia mszy św.

- Święcenie pojazdów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących będzie w niedzielę 28.07.

Przewodnik Katolicki, „Miłujcie się” - do nabycia ze stoliczka.

Zm. +Jan Buśko ze St. Widzimia – pogrzeb odbył się czwartek;

+Zofia Przybyła ze St. Widzimia – pogrzeb odbył się w piątek.

Wieczny odpoczynek …