Dodano: 2019-06-22, Niedziela w okatwie Bożego Ciałą - 23.06.2019

Niedziela w oktawie Bożego Ciała – 23.06.2019r.

Rozpoczęły się letnie wakacje dla dzieci i młodzieży! Życzę wszystkim dzieciom, młodzieży, nauczycielom, wychowawcom i katechetom, a także wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, miłego, spokojnego i bezpiecznego wypoczynku!!! W czasie letnich wyjazdów, nie zapomnijmy o Panu Bogu, o modlitwie, o niedzielnej mszy św.

Składam też podziękowanie dyrekcji i gronu pedagogicznemu szkół z Kębłowa i Starego Widzimia za całoroczną dobrą współpracę i za pomoc w organizacji spowiedzi i mszy na zakończenie roku szkolnego.

Trwa oktawa Bożego Ciała. Msze św. o Najśw. Sakramencie z procesją wokół kościoła będą o g. 18.00, a dziś w niedzielę o g. 11.00.Zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek, kiedy to tradycyjnie będziemy też święcić wianki. Proszę o zrobienie pięknych wianków i przyniesienie je do kościoła do poświęcenia.

W piątek przypada ur. Najśw. Serca Pana Jezusa. O g.18.00 msza św. w kościele, a po niej procesja z Najśw. Sakramentem do figury Serca Pana Jezusa na ul. Wolsztyńskiej.

W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje post.

Po zakończeniu piątkowej liturgii wszystkich Panów z Bractwa św. Jan, oraz Panów noszących baldachim serdecznie zapraszam na tradycyjne spotkanie!!!

Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim za wspólne uczczenie Najśw. Sakramentu w ur. Bożego Ciała. Dziękuję wszystkim, którzy brali udział w procesji Bożego Ciała i aktywnie włączyli się w budowę ołtarzy, szczególnie mieszkańcom ul. Osiedlowej, Poprzecznej i Nowej, oraz Radzie Parafialnej; dziękuję za przygotowanie trasy, oraz uświetnienie tej uroczystości. Dziękuję wszystkim pocztom sztandarowym, niosącym feretrony, poduszki, Panom z Bractwa św.Jana, Panom od baldachimu, dziewczynką sypiącym kwiatki i adorującym, ministrantom, lektorom, organiście i ekipie która przygotowała nagłośnienie, oraz tradycyjnie dzieciom I komunijnym. Dziękuję wszystkim którzy odpowiedzieli na mój apel i prośbę, by zjednoczyć się dla uczczenia i wyznania wiary w Jezusa Eucharystycznego. Wielkie „Bóg zapłać”

W sobotę 29.06. przypada ur. Piotra i Pawła. Msze św. będą: o g. 8.00, 10.00 i 18.00. Składka w to święto tradycyjnie przeznaczona jest na Stolice Ap  W ten dzień, jak co roku, będziemy przeżywać Dzień Chorych ze spowiedzią, mszą św. udzielaniem sakramentu chorych. Od g.9.30 będzie okazja do spowiedzi, a o g.10.00 msza św. z udzielaniem sakramentu chorych. Jak zawsze zwracam się z prośbą do wszystkich Parafian o pomoc w przygotowaniu tego dnia, a przede wszystkim, by umożliwić dojazd dokościoła ludziom starszym i schorowanym. Natomiast objazd chorych po domach, będzie w tygodniu po 01.07. – proszę zgłaszać chorych do objazdu.

Wolsztyński Dom Kultury, D.K. w Kębłowie, oraz Burmistrz Miasta i Gminy Wolsztyn, są organizatorem i serdecznie zapraszają na VIII Spotkań Folklorystyczne na Ziemi Wolsztyńskiej, które odbędą się 29 i 30.06.29.06. w Kębłowie o godz. 20.00 odbędzie się koncert zespołów z przemarszem nad kanał i puszczanie wianków zakończone fajerwerkami. Organizatorzy już od godz.18.30 zapewniają stoiska gastronomiczne oraz atrakcje dla dzieci. W niedzielę 30.06. o godz.11.00 zespoły wezmą udział we mszy św. w kościele w Kębłowie, a o godz. 14.30 wystąpią na rynku w Wolsztynie. Już dziś na te spotkania serdecznie zapraszam!!!

W dniach 3-15 lipca idzie Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Szczegóły dla wybierających się i zapisy na stronie internetowej pielgrzymki.

Od poniedziałku 01.07. msze św. w tygodniu przesuwamy na g.19.00; dodatkowa o g.18.30. W soboty msza św. już z niedzieli o g.18.00.

W poniedziałek 24.06. uroczystość św. Jan Chrzciciela.

Parafialna pielgrzymka do Wielenia przypadnie 07.07. plan w gablotce.

Przewodnik Katolicki, „Miłujcie się” - do nabycia ze stoliczka.

Zm. +Jerzy Zimny ze St. Widzimia – pogrzeb odbył się w Wolsztynie;Wieczny odpoczynek …