Dodano: 2019-06-01, Wniebowstąpienie Pańskie - 02.06.2019

Wniebowstąpienie Pańskie – 02.06.2019r.

Przeżyliśmy dni modlitw o dobre urodzaje. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w tych modlitwach i procesjach. Pamiętajmy, że nie są to tylko modlitwy dla rolników! Chleb spożywa każdy, jeść musi każdy. Człowiek może bardzo wiele, ale jeżeli Pan Bóg nie pobłogosławi ziarna, pracy ludzkiej, nie da deszczu i odpowiedniej pogody, nie uchroni od klęsk żywiołowych, to nikt cudu rozmnożenia chleba nie uczyni. Dlatego duchowym obowiązkiem jest, by każdy modlił się o dobre urodzaje.

Przeżywamy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. I w tą pierwszą niedzielę czerwca w Polsce obchodzimy XII Święto Dziękczynienia pod hasłem: „Dziękujemy za wielkich Pasterzy” Przed kościołem zbieramy ofiary na narodową Świątynię Opatrzności.

Za tydzień uroczystość Zesłania Ducha św. – Zielone Świątki.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca.Okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży:

w piątek 07.06. - od g. 15.00 do 16.00 dla dzieci z wiosek, od g. 16.00 do 17.00. dla dzieci z Kębłowa.

Nabożeństwa wynagradzające do Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o g. 8.00.

W miesiącu czerwcu tradycyjnie, odprawiamy nabożeństwo czerwcowe do Najśw. Serca Pana Jezusa, wg. tego samego planu co nabożeństwa majowe. Od poniedziałku wraz z nabożeństwem czerwcowym będziemy odprawiać nowennę do Ducha św.

Dziś mija 1 r. ustanowienia nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. w naszej Parafii. Pragnę bardzo serdecznie podziękować Panu Waldemarowi i Panu Łukaszowi za ich posługę i pomoc w rozdzielaniu Komunii św. i zanoszeniu jej chorym! Msza św. w ich intencji dziś o g. 11.00.

Informacje dla Parafian.

- Katecheza Przedmałżeńska dla narzeczonych (ostatnia przed wakacjami) odbędzie się w Farze Wolsztyńskiej w dn. 03-07.06.2019 r. – o g.19.00.

- Boże Ciało przypada w tym roku 20.06. Tegoroczne ołtarze na procesję Bożego Ciała przygotowują mieszkańcy: Kębłowa ul. Osiedlowa – 2 ołtarze   (1 ołtarz prawa strona ul. Osiedlowej; 2 ołtarz lewa strona ul. Osiedlowej + ul. Poprzeczna) 3 ołtarz ul. Nowa i 4 ołtarz Rada Parafialna.

Zwracam się też z prośbą do Parafian o zmobilizowanie się, by w procesji Bożego Ciała i oktawy, szły wszystkie nasze sztandary i feletrony. Trzeba je na bieżąco przeglądnąć, możliwe że coś ponaprawiać i może zorganizować nowych ludzi do niesienia. Bardzo o to proszę!

Przewodnik Katolicki, „Miłujcie się” - do nabycia ze stoliczka pod chórem.