Dodano: 2019-05-12, IV Niedziela Wielkanocna 12.05.2019

IV Niedziela Wielkanocna – 12.05.2019r.

Przeżywamy IV niedzielę wielkanocną - Niedzielę Dobrego Pastrza.

Za tydzień w niedzielę 19.05. na mszy św. o g. 10.00 - 22 dzieci naszej Parafii przystąpi po raz pierwszy do Komunii św. W związku z tym w przyszłą niedzielę msze św. będą: o g. 8.00; 10.00 I-Komunia i 12.00. Proszę o pozostawienie mszy św. o g.10.00 do dyspozycji dzieci i ich najbliższych. I komunia jest zawsze wielkim świętem dla całej Parafii i proszę Parafian o gorliwą modlitwę w tej intencji. Próba z dziećmi będzie w środę o g.16.00. I spowiedź dla dzieci w wg. ustalonego planu; spowiedź dla rodziców, chrzestnych, najbliższych w piątek po mszy wieczornej od 18.30 do 19.30.

O przygotowanie kościoła na I Komunie św. a więc sprzątanie, dekoracje itp. proszę rodziców dzieci kl. II.

Rocznica I-komunii św. dla dzieci kl.IV będzie na zakończenie białego tygodnia w niedzielę 26.05. na mszy św. o g.11.00. Spotkanie z dziećmi będzie w czwartek 23.05. o g.16.00.

Odpust św. Jana Nepomucena, będziemy obchodzić w sobotę 18.05. O g.18.00  będzie uroczysta Msza św. z procesją wokół kościoła i szczególnym uczestnictwem bractwa św. Jana. Członków Bractwa i ich rodziny, a także wszystkich Parafian na ten odpust serdecznie zapraszam!!!

Za tydzień III niedziela miesiąca. Będziemy się modlić się za naszą Parafię, w intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów. Składka przeznaczona jest na dalsze prace remontowe w naszej Parafii.

W sobotę 18.05. o g.12.00 w Poznaniu rozpoczyna się Nawiedzenie i peregrynacja kopii obrazu N.M.P. Częstochowskiej. Będzie transmisja w TV Trwam i w naszej lokalnej TV poznańskiej.

Trwa maj, najpiękniejszy miesiąc, poświęcony Matce Bożej. Bardzo serdecznie zapraszam na Nabożeństwa majowe, które są: w niedziele i święta po mszy św. o g.11.00; w dni powszednie miedzy jedną a drugą mszą św. W środy majowe jest połączone z różańcem i nowenną przed mszą wieczorną.

Skarbonki wielkopostne, które dzieci otrzymały podczas W. Postu w szkole, przynosimy do grobu Pańskiego do specjalnego kartonu, aby podsumować tą wielkopostną akcję Caritas.

W środę 14.05. wspomnienie św. Macieja Ap. a w czwartek 16.05. w liturgii wspominamy św. Andrzeja Bobolę.

Przewodnik Katolicki, „Miłujcie się” - do nabycia ze stoliczka pod chórem.

Zm. +Kazimierz Wojtkowiak z Kębłowa – pogrzeb był w sobotę.

+ Ks. Prałat Władysław Płóciennik – długoletni kustorz sanktuarium    w Wieleniu – pogrzeb będzie w środę 15.05 o g.11.00 we Wieleniu.

Wieczny odpoczynek …