Dodano: 2019-04-27, Niedziela Miłosierdzia 28.04.2019

Niedziela Miłosierdzia – 28.04.2019

Dziś NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA. Zachęcam do modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia przez wstawiennictwo św. S.Faustyny i św. Jana Pawła II za naszą Ojczyznę i za Kościół w Polsce, za naszą Parafię, oraz o pokój na świecie. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się „Tydzień Miłosierdzia”. Jak zawsze przypomnienie o naszej wrażliwości na ludzi chorych, samotnych      i będących w potrzebie – przed kościołem zbiórka ofiar na Caritas.

Dziś też przypada odpust we Wroniawach. Suma odpustowa o g. 15.00; Ks. Prob. Tomasz bardzo serdecznie zaprasza!

Jeszcze raz podsumowując święta i oktawę Zmartwychwstania Pańskiego, serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary zbierane w czasie świąt, na kwiaty do grobu, na KUL, na daninę diecezjalną – złożyło: 483rodziny tj. nie całe 2/3 Parafian.

Skarbonki wielkopostne, które dzieci otrzymały podczas W. Postu w szkole, przynosimy do grobu Pańskiego do specjalnego kartonu, aby podsumować tą wielkopostną akcję Caritas.

UWAGA DZIECI KL. III.

Kolejne spotkanie z dziećmi kl.III tutaj w kościele będzie we wtorek 30.04. o g.15.00. Proszę o obecność wszystkich dzieci.

Przypominam rodzicom dzieci kl.II o wcześniejszym zorganizowaniu się, by posprzątać i przygotować kościół na I- Komunię! I komunia św. jest w tym roku w naszej Parafii 19.05.

W środę rozpoczyna się maj, najpiękniejszy miesiąc, poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele będą: w niedziele i święta po mszy św. o g.11.00; w dni powszednie, podobnie jak różaniec, jeżeli są dwie msze, to po pierwszej mszy, jak jedna, to po mszy św. wieczornej. W środy majowe będzie połączone z różańcem i nowenną przed mszą wieczorną. Bardzo serdecznie zachęcam i zapraszam, by jak najliczniej przychodzić na te nabożeństwa. Proszę też, by na wioskach przy figurach, Parafianie także się gromadzili i odśpiewali litanię do Matki Bożej.

W piątek 3.05. przypada uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, oraz Konstytucji 3 maja. Msze św. 3.05. tak jak w każdą niedzielę: 8.00; 9.30 i 11.00 – msza św. za naszą Ojczyznę. Proszę jak zawsze Parafian, byśmy na ten dzień i na dzień flagi, który obchodzimy 2.05. wywiesili na swoich domach flagi narodowe i maryjne.

3.05. w piątek z racji uroczystości nie obowiązuje post!!!

Za tydzień w niedzielę 05.05. wspominając św. Floriana i święto patronalne strażaków, o g.11.00 odbędzie się Msza św. w int. wszystkich strażaków i ich rodzin z naszej Parafii. Serdecznie zapraszam!

Za tydzień Niedziela Biblijna i narodowy dzień czytania Pisma św.

Wolsztyńskie Towarzystwo Motocyklowe informuje, że dziś w niedzielę organizuje przejazd kolumny motorów na trasie Wolsztyn, Kębłowo, Świętno, Obra, gdzie będzie msza św. na rozpoczęcie sezonu motocyklowego!

Przewodnik Katolicki oraz „Miłujcie się” - do nabycia przed kościołem.

Zm. +Władysław Przymuszała ze Stradynia – pogrzeb był w piątek;

+Ludwik Kosicki ze Stradynia – pogrzeb był w sobotę.Wieczny odpoczynek …