Dodano: 2011-05-30, Komisja Budowlana i wizyta Pani Konserwator Zabytków

19.05.2011 r. odbyło sie spotkanie Komisji Budowlanej. Komisję budowlaną powołano, po ujawnieniu dużych uszkodzeń stropu kościoła. Trwający remont dachu kościoła i czyszczenie strychu świątyni, pokazłało jak w rzeczywistości duże są ubytki i uszkodzenia stropu Kościoła. Przez 150 lat, zrąb czasu zrobił swoje. Przyszedł czas by strop kościoła poddać gruntownemu remontowi. Obecność Pani Konserwator, Pana Burmistrza, członków nadzoru i wykonawcy, eksperta z dziedziny dendrologii oraz inwestoraktóra, pomogła podjąć decyzję, oraz przygotować włąściwy front robót, które jako dodatkowa, nieprzewidziana praca, bedzie nas kosztować ok. 120.000 zł. Prace te, będą nas mniej kosztowały teraz, kiedy jest na miejscu rusztowanie, odpowiednie sprzęty, niż gdbyśmy za rok, czy dwa prace te podjęli. Komisja także przeprowadziła oględziny Kościółka św. Wawrzyńca na cmentarzu, który wymaga wręcz natychmiastowych prac konserwatorskich. Niestety na te prace jak na razie nie ma funduszy, a liczy się je na ok. 2 miliony złotych.